JENSEN

Kategórie
 
 
 
 
 

JENSEN

Peter Laurits Jensen  založil spoločnosť Jensen Radio Manufacturing Company v Chicagu už v roku 1927. Spočiatku vyrábala reproduktory pre vojenské účely a rádiá, neskôr začala vyrábať komerčné reproduktory pre verejné použitie. Už v roku 1929 spoločnosť Jensen vyrobila 60% všetkých reproduktorov, ktoré boli dodávané nezávislým výrobcom rozhlasových prijímačov. Jensen vyrobil prvý viacnásobný reproduktorový systém a predstavil prvý permanentný magnet, dynamický reproduktor a prvý komerčný kompresný výškový reproduktor. Jensen tiež vyvinul prvú basreflexovú reprosústavu a prvý komerčný koaxiálny reproduktor. 

Koncom 60-tych rokov spoločnosť JENSEN s výrobou skončila. V roku 1996 ale talianska spoločnosť SICA prijala výzvu na oživenie legendárnych Jensenových reproduktorov. Po dlhotrvajúcom intenzívnom výskume sú dnes produkty pod značkou Jensen vyrobené podľa rovnakých špecifikácií ako pôvodné reproduktory Jensen®, ktoré boli používané významnými menami ako napríklad Leo Fender a ďalšími. Po úspechu týchto reedícií spoločnosť Jensen® vydala nové reproduktory, ktoré využívajú dizajn rovnakej kvality ako originálne reproduktory Jensen®. Tieto reproduktory sú však dnes určené na prehrávanie modernej hudby vrátane reproduktorov zo série Jensen® Jet.

Značka  Jensen® je teda aj naďalej synonymom klasickej kvality a v súčasnosti aj priekopníkom vo výrobe moderných reproduktorov.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia